otevřený dopis paní starostce

Šebek | 20.03.2013

Vážená paní starostko,

Je to už pomalu dva měsíce co jsme se potkali osobně, chtěl jsem si náš rozhovor nechat trochu odležet a nereagovat hned. Taky jsem ještě pátral dál po nějakých faktech.

Ale musím uznat , že dojem s naší schůzky je naprosto rozpačitý. Sice jste byla milá , dá se říct i vstřícná ,ale naprosto jste mi na nic neodpověděla.
Takže pokusím se své otázky zformulovat znova přesněji a doufám, že i odpověď tomu bude adekvátní.

1/Jak známo ,,Občanské sdružení pro obnovu zámku“ dostalo dotaci na opravu zámku.
Víte jakého rozsahu se bude investice týkat , co by mělo být opraveno ?
Nejde mi v tomto okamžiku ani o finanční stránku, i když jsou to peníze dané památkovým fondem. Čili peníze daňových poplatníků, které by měli podléhat taky možnosti veřejné kontroly.
Tady jde spíš o to , že v podstatě od revoluce nebyli majitelé donuceni k tomu ,aby své objekty střežili a chránili a tím došlo k zásadnímu poškození a rozkradení. A v tomto smyslu selhalo i vedení obce , které má možnost toho dosáhnout ať vlivem svým, stavebním úřadem a nebo místní Obecní policií.
2/ Je někdo na koho se dá obrátit , kdo by byl schopen činnost a plány tohoto sdružení
nastínit ?
3/ Toto místo se stává černou skládkou v obci , neoplocené pozemky, bujná neošetřovaná vegetace a náletové dřeviny k tomu vysloveně lákají.
Jak chcete toto řešit ?

4/ Jak hodláte pozemky patřící dříve k zámku , to znamená zahradu , dvůr nadále používat, a nebo tlačit na majitele v souladu s územním plánem ? Jaké bude jejich využití ?

5/ Majitelem bývalé zahrady je nyní Národní galerie. To je parcela která je plná odpadů neoplocená , neudržovaná , troskou staveniště a stavebního materiálu, i toxického materiálu.
Byla v poslední době vyvolána nějaká schůzka s NG, kde by se řešilo co dál a osud tohoto pozemku ?
Poslední stav co vím, podle NG proběhlo jednání s bývalým starostou panem Tvrdým o změně územního rozhodnutí , nebo využití pozemku pro účely galerie formou stálé výstavy pod nebem. Ale toto jednání nedopadlo a v podstatě se od té doby nic neděje .
Hodláte se s pojit s NG a nějak to řešit ?

Vím, že rozpočet tak malé obce je malý a musí svými prostředky velice dobře hospodařit , ale toto není o penězích to je o důslednosti ,zpracovaní nějaké vize a plánu.
Zapojení spoluobčanů do problematiky ,ale i práce s nimi . Nakonec je plánovaná i další výstavba přibude obyvatel, tak by si zasloužili lepší prostředí i vybavenost ve svém okolí , aby byli na svou obec hrdí a měli ji rádi.
Víte znal jsem Brnky v roce 1960 byl zde krámek, škola, hospoda, kino, kaple , teď tu není nic.
Nějak jsme si zvykli, že za nás vše vyřeší volná ruka kapitalismu, ale není to tak úplně
pravda , musíme jí něčím pomoct .
Třeba jen tím, že budou lidé vědět na čem jsou co se v její obci plánuje. Že nejsou jenom obětí pletich místních podnikatelů a politiků .
Pomáhat vytvořit prostředí pro aktivity jak podnikatelské tak kulturní.
A toto je jedinečná šance jak těchto prostor využít .
Víte, když se třeba podivám na web stránky Zdiby, tak je tam už přes dva roky, možná i déle zmínka o Zámku Brnky poznámka : stránka se tvoří a upravuje. Možná , že za rok najdeme dodatek stránky není potřeba zámek se zřítil.
Budiž mu sláva , nikdo za nic nemůže, stalo se .

S pozdravem Karel Šebek

Přidat nový příspěvek