A co památkáři?

Roni | 06.01.2013

Tak jsem po nějaké době zavítala opět na tyto stránky. Také mne by zajímalo, kam se poděl tedy příspěvěk přes milion korun. A rozhodla jsem se, že napíšu dotaz na národní památkový ústav.
A ještě jedna poznámka k autorovi těchto stránek. Někde v zde jsem si přečetla jeho názor na to, že vlastně je divné, když někdo nemá peníze, tak aby se hnal do koupi a opravi nějakého zámku nebo jiné památky. A proč by ne??? My také nejsme milionáři a pokud by se dal sehnat nějaký malý objekt, tak bychom ho rádi vlastnili a opravovali a udělali tam svoje malé muzeum. Jsou přece různé nadace, granty a fondy, ze kterých se dá čerpat (viz i tady - akorát to nesmějí prošustrovat) a znám objekty, kde velice úspěšně opravují a 80% peněz čerpají z různých grantů - a daří se jim. Ten problém já osobně vidím někde jinde - spíš, že se i naprosté ruiny prodávají na nehorázné ceny a nebo ještě dnes se převádějí na korunku na kmarádíčky apod. Neboť kolik myslíte, že by stál tento rozpadlý zámeček, ikdyž bych nepočítala cenu okolních pozemků???? Vždy si ten majitel , ať je to bůhví jaký podvodník (protože jiné slovo mi nenapadá), bude myslet, že na tom vytříská balík. O tom to je.

Přidat nový příspěvek